Finanční gramotnost ve výchově mladších dětí (do 15 let)

Datum: 30. září 2024
Místo: MS Teams
Forma: on-line
Rozsah: 60 - 90 min.
Kapacita: 45
Cena: ZDARMA
Určené pro: Veřejnost

Webinář na téma „Finanční gramotnost ve výchově mladších dětí“ určený zejména pro rodiče dětí pod 15 let. (Přihlásit se mohou všichni rodiče. kteří mají děti do věku 26 let)

Cílem tohoto webináře je seznámit účastníky se základními pojmy finanční gramotnosti jako jsou peníze, spoření, úvěry a dluhy, jejichž znalost je důležitá jako prevence patologického nakládání s finančními prostředky.

Lektorka nejprve bude probírat, jak s dětmi komunikovat o financích už od útlého věku načež naváže tématem kapesného (nakládáním s ním, doporučenou věkovou hranicí pro kapesné, a jak téma kapesného obecně uchopit). V další části se bude lektorka zaměřovat na účty pro děti, platební karty či virtuální měny ve hrách. Poslední část webináře je věnována rodinnému rozpočtu – jak ho sestavit, jak s ním efektivně pracovat a následně jak tyto znalosti implementovat do výchovy dětí pomocí motivace a moderních technologií.

V průběhu webináře bude prostor pro dotazy a doporučení, jak se dále sebevzdělávat v dané oblasti.

Termín konání: 30.09. 2024 od 17:30 

Webinář je určen pro všechny rodiče, kteří žijí na území Jihočeského kraje a mají děti mladší 26 let. Připojte se k nám a naučte se, jak být v této oblasti co nejefektivnější.

Webinář je realizován v rámci projektu „Partneři – rodiče – samoživitelé“. Aktivity tohoto projektu jsou podpořeny z dotačního projektu Rodina. Díky tomu můžeme nabídnout webinář bezúplatně.

V případě dotazů nás můžete kontaktovat na email: strasky@theia.cz  nebo telefonicky na tel. čísle: 606 735 968.

Lektorka kurzu Mgr. Lucie Novotná

Podobné kurzy