Finanční gramotnost ve výchově

Datum: 23. října 2023
Místo: MS Teams
Forma: on-line
Rozsah: 60 - 90 minut
Kapacita: 45
Cena: ZDARMA - nutno se registrovat prostřednictvím tlačítka KOUPIT KURZ
Určené pro: Veřejnost

Vážení rodiče,

rádi bychom vás pozvali na náš nadcházející webinář na téma finanční gramotnosti pro rodiče. Tento webinář bude zaměřen na to, jak správně hospodařit s penězi a jak naučit vaše děti zdravým finančním návykům.

Webinář je určen pro všechny rodiče, kteří chtějí naučit své děti zdravým finančním návykům a zlepšit rodinnou finanční situaci. Připojte se k nám a získejte nové nástroje pro efektivní řízení rodinných financí a výchovu finančně gramotných dětí.

S pozdravem,

Organizátoři webináře

Anotace:

Cílem webináře je seznámit účastníky se základními pojmy finanční gramotnosti jako jsou peníze, spoření, úvěry a dluhy, jejichž znalost je důležitá jako prevence patologického nakládání s finančními prostředky. Nejprve lektoři názorně ukážou, jak sestavit rodinný rozpočet, jak s ním efektivně pracovat a následně jak tyto znalosti implementovat do výchovy dětí pomocí motivace a moderních technologií. V druhé části se detailně zaměříme na v dluhovou problematiku jako celek – jak vzniká dluh, jak se vyvíjí v čase, jaké jsou důsledky předlužení a jak ty znalosti předat v rámci finanční výchovy. V průběhu webináře bude prostor pro dotazy a doporučení, jak se dále sebevzdělávat v dané oblasti.

Termín konání: 23. 10. 2023 – 18:00

Webinář je určen pro všechny rodiče, kteří žijí na území Jihočeského kraje a mají děti mladší 26 let. Připojte se k nám a naučte se, jak být v této oblasti co nejefektivnější.

Webinář je realizován v rámci projektu „Partneři – rodiče – samoživitelé“. Aktivity tohoto projektu jsou podpořeny z dotačního projektu Rodina. Díky tomu můžeme nabídnout webinář bezúplatně.

Podobné kurzy

Finanční gramotnost

Vážení rodiče, rádi bychom vás pozvali na náš nadcházející webinář na téma finanční gramotnosti pro rodiče. Tento webinář bude zaměřen…

24. dubna 2023 Detail kurzu