Nemoc udělala čáru přes rozpočet

Nemoc může potkat každého z nás. Dlouhý výpadek z práce a malá finanční rezerva situaci pak ještě více zhorší a starostí je hned několik.

Pan Libor vyhledal naši pomoc kvůli nadále neúnosné finanční situaci. Nahromadili se mu závazky, které nestíhal splácet. Celá situace začala ve chvíli, kdy jeho ženě zjistili lékaři rakovinu prsu. Přestala pracovat a podstoupila léčbu. Situace byla pro celou rodinu velmi náročná nejen psychicky, ale také finančně. Na panu Liborovi ležela najednou starost o děti i nemocnou manželku. Jeden plat rodině nestačil, proto si pan Libor vzal několik půjček, aby mohl hradit zvýšené výdaje rodiny. Postupně mu závazky přerostly přes hlavu a přestal být schopen všechny půjčky splácet.

S obavami z případné exekuce se obrátil se na nás, abychom mu pomohli situaci řešit. Společně jsme zmapovali veškeré závazky, oslovili věřitele, sjednali splátkový kalendář a sestavili rodinný rozpočet, který rodině usnadní hospodaření s financemi.

Pan Libor byl rád nejen za to, že jsme mu pomohli s jeho finanční situací, ale také za to, že se nám mohl se svými starostmi svěřit.